

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Gain Bandwidth Product | 250 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Max Cutoff Collector Current | 500 nA |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 2366
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.08327 | $0.83270 |
| 50 | $0.06579 | $3.28950 |
| 100 | $0.05198 | $5.19800 |
| 500 | $0.03822 | $19.11000 |
| 1000 | $0.03377 | $33.77000 |
| 3000 | $0.02941 | $88.23000 |
| 5000 | $0.01693 | $84.65000 |
